O nas

Piotr Woś

Radca Prawny/Mediator Sądowy

Założyciel i właściciel Kancelarii Prawnej ACTIO Radcowie Prawni i Adwokaci, którą prowadzi od 2009 roku.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego, a w szczególności sprawy rozwodowe, alimentacyjne i sprawy dotyczące ustalenia kontaktów, to główne tematy jakimi zajmuje się w Kancelarii.

Jest również odpowiedzialny za sprawy z zakresu zniesienia współwłasności, zarówno tej małżeńskiej, jak i pochodzącej ze spadku.

Posiada także bogate doświadczenie w sprawach z zakresu zasiedzenia –  nieruchomości oraz służebności drogi koniecznej, oraz w sprawach dotyczących zachowku.

Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, po czym złożył z wynikiem pozytywnym egzamin zawodowy i został wpisany na listę Radców Prawnych  pod numerem KR-2856.

Jest również Mediatorem Sądowym. Uzyskał Certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie mediacji prowadzonego zgodnie ze standardami uchwalonymi przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

Został wpisany na listę mediatorów Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Jest również mediatorem sądowym wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie.

Prywatnie mąż i ojciec. Wielbiciel wakeboardingu, kitesurfingu oraz snowboardingu. Wciąż aktywnie uprawiający boks.

Jagoda Michno

Radca Prawny

 

W Kancelarii zajmuje się głównie sprawami z zakresu szeroko rozumianego prawa rodzinnego, prawa cywilnego oraz prawa spadkowego.

W roku 2011r. obroniła z wynikiem bardzo dobrym pracę magisterską w Katedrze Kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uzyskując tytuł magistra prawa.

Po odbyciu 3 letniej aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i złożeniu z wynikiem pozytywnym egzaminu radcowskiego została wpisana na listę radców prawnych. W trakcie aplikacji zdobywała praktykę pracując w kancelarii radcowskiej, co pozwoliło jej na zdobycie bogatego doświadczenia w zakresie prowadzenia postępowań sądowych, sporządzania pism procesowych oraz reprezentacji przed sądami i urzędami administracji państwowej.

Swój wolny czas dzieli pomiędzy kino, sport oraz literaturę kryminalną.

Filip Cieślik

Adwokat

W Kancelarii zajmuje się prawem karnym i cywilnym oraz szeroko rozumianym prawem dotyczącym nieruchomości. Dodatkowo w ramach działalności społecznej współpracuje z jednym z krakowskich stowarzyszeń gdzie pomaga mieszkańcom w sprawach budowlanych i administracyjnych.

Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej, absolwent studiów podyplomowych z zakresu szacowania i wyceny nieruchomości na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Wolny czas poświęca kolarstwu szosowemu i narciarstwu.

Przemysław Petrów

Radca prawny / Doradca Restrukturyzacyjny/Syndyk

W Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących upadłości konsumenckiej. Absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Prawo Gospodarcze, szkolenie „Postępowanie Upadłościowe i Prawo Restrukturyzacyjne” zorganizowane przez Instytut Allerhanda w Krakowie oraz Kurs ekonomii i finansów oraz tworzenia planu restrukturyzacyjnego dla doradców restrukturyzacyjnych zorganizowany przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, po czym złożył z wynikiem pozytywnym egzamin zawodowy i został wpisany na listę Radców Prawnych pod numerem KR-3140. Zdał również egzamin państwowy przeprowadzany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie i uzyskał licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 863.

Posiada praktyczne doświadczenie w zakresie prawa upadłościowego zdobyte podczas wykonywania funkcji syndyka oraz tymczasowego nadzorcy sądowego.

Prywatnie mąż i ojciec. Jego rozległe zainteresowania to kino, muzyka, sport ( sporty walki – krav maga, trx, Les Mils bodypump, kulturystyka, snowboard, rower, bieganie ) literatura, motoryzacja w tym pojazdy klasyczne, polityka, ekonomia, sztuka oraz podróże.

Kinga Ćwikła

Aplikantka radcowska

W 2020 r. obroniła z wynikiem bardzo dobrym pracę magisterską w Katedrze Prawa Karnego, Zakład Bioetyki i Prawa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując tytuł magistra prawa. W 2021 r. rozpoczęła 3-letnią aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie

kancelarii ACTIO zajmuje się bieżącą obsługą klientów, sporządzaniem projektów pism procesowych oraz reprezentacją przed sądami.

Swój wolny czas dzieli pomiędzy przyjaciół i rodzinę. Interesuje się prawem medycznym i rodzinnym.