Stop windykacji!!!

Jesteś nękany przez tzw. firmy windykacyjne? Otrzymujesz korespondencje z firm o dziwnie brzmiących nazwach Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Mówią Ci coś nazwy Omega Wierzytelności, EOS, Ultimo, Best, Prokura, itp? Jeżeli tak to znaczy, że jesteś „klientem”, a mówiąc poprawnie ofiarą firmy działającej w branży obrotu wierzytelnościami!

Co z tym zrobić?

1) Zacznijmy od sytuacji, w której mamy najmniej czasu na reakcję, tzn. od sytuacji, gdy odbierzesz  NAKAZ ZAPŁATY wydany przez E-sąd lub inny Sąd powszechny. Od momentu odebrania przesyłki masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu od tego nakazu! Sprzeciw powinien być złożony na przewidzianym do tego formularzu. Jest on ogólnodostępny, zarówno w Sądach jak i na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w zakładce formularze. Wbrew pozorom, taka sytuacja jest dla Ciebie najwygodniejsza. Skuteczne złożenie sprzeciwu powoduje uchylenie NAKAZ ZAPŁATY i skierowanie sprawy do zwykłego trybu postępowania. Pozwala Ci to podjąć obronę i wykazać przed Sadem, że należność dochodzona przez firmę windykacyjną jest bezzasadna!

2) Sytuacja, w której firma windykacyjna nakłania Cię do zawarcia ugody/porozumienia mającego na celu umorzenie części długu. Nie daj się zwieść! Nie licz na to, że się stali empatyczni. Intencją ich jest doprowadzenie do podpisania dokumentu, który de facto stanowić będzie uznanie długu! Oświadczenie to, niestety ale doprowadzi do tego, że taka firma uzyska możliwość skutecznego dochodzenia roszczenia za pośrednictwem Sądu, a Ciebie pozbawi możliwości jakiejkolwiek obrony.

 

3) Uporczywe nękanie, zarówno połączeniami telefonicznymi jak i niezliczoną ilością listów jest stała praktyka firm windykacyjnych. Niestety, ale właściwie nie do uniknięcia. Oczywiście, w mojej ocenie działanie takie wypełnia znamiona czynu zabronionego jakim jest stalking, nie zmienia to jednak faktu, że w praktyce szanse na podjęcie przez organ właściwy postępowania i następcze ustalenie i ukaranie sprawców jest bliskie zeru. Co nam zatem pozostaje?

Cierpliwość – góóóra cierpliwości!!! I nieustępliwość. Pamiętaj, że uporczywe nękanie ma doprowadzić do tego, że złamiesz się i uznasz dług, albo zapłacisz mimo, że jest bezzasadny.

Podsumowując!

Jeżeli stałeś się „klientem” firmy windykacyjnej, w pierwszej kolejności bądź cierpliwy, nieustępliwy, nie daj się zmanipulować i nie podpisuj żadnych pism typu ugoda/porozumienie. Nie składaj żadnych oświadczeń, ani na piśmie, ani ustnie w trakcie rozmowy telefonicznej. Czekaj, aż otrzymasz Sądowy NAKAZ ZAPŁATY!

 

Autorem tekstu jest radca prawny Piotr Woś, który prowadzi tego typu postępowania. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zadzwoń bezpośrednio! +48 883 668 558

4 komentarze

 • Reply Anita Strączek - 2018-02-27

  Proszę o pomoc

  • Reply Piotr Woś - 2018-02-27

   Pani Anito, proszę o kontakt bezpośredni na nr wskazany pod wpisem.

 • Reply Edyta Kliszcz - 2018-03-26

  Proszę o pomoc mieszkam w województwie lubelskim

  • Reply Piotr Woś - 2018-03-26

   Pani Edyto, proszę o kontakt bezpośredni. Numer telefonu wskazany jest pod wpisem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*